Vineri, 15 Iunie 2018 19:43

Ziua Lucrătorului Medical și a Farmacistului

Astazi, 15.06.2018 în cadrul Spitalului Clinic Municipal de Copii nr.1 a avut loc ședința festivă cu ocazia #Zilei Lucrătorului Medical și a Farmacistului.

În cadrul ședinței de catre Director, domnul Ștefan Calancea au fost acordate: Diplome ale Ministerului Sănătății Muncii și Protecției Sociale, #DIPLOME DE GRATITUDINE din partea administrației spitalului, pentru înalt professionalism, devotement și performanță în acordarea asistenței medicale copiilor spitalizați. DIPLOME DE GRATITUDINE a fost acordată, inclusiv colaboratorilor Clinicii Universitare, Departamentul Pediatrie USMF "Nicolae Testemițanu", pentru aportul considerabil în consolidarea capacităților profesionale ale medicilor, inclusiv în procesul consultativ – diagnostic acordat copiilor spitalizați.

Citit 210 ori Ultima modificare Luni, 18 Iunie 2018 07:09